Mesleki Yeterlilik Eğitimleri 2017-10-17T20:11:39+03:00

TEK OSGB EĞİTİM HİZMETLERİ

Şirketimizdeki uzman kadromuzla, sizlere katkı sağlayacak en iyi eğitimi vermeyi hedefliyoruz

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde çıkarılan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde Çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine Dair Yönetmelik, 13 Temmuz 2013 tarih ve 28706 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak 13 Temmuz 2013 tarihinde resmi olarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmelik sayesinde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışanların mesleki eğitimlerinin usul ve esasları çeşitli şartlara göre düzenlenmiştir. Yönetmeliğin ekinde (Ek-1)’deki tabloda yer alan işlerde çalışacakların, işe alınmadan önce, mesleki eğitim almaları zorunludur.

MESLEKİ EĞİTİM

Türkiye’nin en büyük sorunlarından bir tanesi de yeterli oranda ve kalitede mesleki eğitimini tamamlamış, personel tedariğinde yaşanan sıkıntılardır. Bu sebeple mesleki eğitimlerin verilmesi veya mesleki eğitimini tamamlamış personelin çalıştırılması daha fazla önemsenmeye başlanmıştır. Mesleki eğitim temin etme zorunluluğunu taşıyan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan sektör ve işlerde, personelin yapacağı iş ile alakalı mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler kesinlikle çalıştırılamazlar.

MESLEKİ EĞİTİM SERTİFİKASI ALMASI GEREKEN SEKTÖRLER

6331 Sayılı İSG Kanunu’nun 17. Maddesinde belirtilen Meleki Eğitim Sertifikası’nın kimler tarafından alınacağını belirten Mesleki Eğitim Alınacak İşlere Ait Çizelgeye linkten erişebilirsiniz. mesleki-egitim-alinacak-islere-ait-cizelge

Sizi de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz. Şimdi bize katılmak için arayın.

HEMEN TEKLİF AL