Akciğer Grafisi (PA) 2019-01-23T12:10:25+03:00

LABORATUVAR HİZMETLERİ

Geniş hizmet içeriğimizi incelediniz mi?

Akciğer Grafisi (PA)

Akciğer Grafisi(PA) mesleki havayolu rahatsızlıklarından kansere, pnömoniden tüberküloza, kalp yetmezliğinden kalp kapak yetmezliğine kadar pek çok göğüs ve kalp hastalığı için tanı koyucu yöntemdir.

Dışarıdan gelen zararlı gaz, toz, duman, kimyasal maddeler ve bakterilerden etkilenmeye en açık olan organ akciğerlerdir. Bu dış etkilere uzun süreli maruziyet akciğer hastalığına neden olur.

Akciğer Grafisi (PA) Neden Çekilir?

İşyeri hekimi Akciğer Grafisini mesleki akciğer hastalıkları yönünden değerlendirmek, iş yerindeki solunum yolları ve akciğerleri etkileyebilecek gaz, toz, duman ve kimyasal şartlar karşısında çalışanların maruz kaldıkları akciğer kanseri ve akciğer hastalıklarına yakalanma riskini öngörebilmek için talep etmektedirler.

Radyoloji teknikeri tarafından çekilen akciğer grafisi radyolog uzman tarafından yorumlanmalı ve işyeri hekimine değerlendirmeyi doğru yapmasını sağlamalıdır.

Alerjik duruma karşı hassas olan, çok sigara kullanan, kilolu kişiler ve en önemlisi şeker hastalığı olan kişilerin mesleği akciğer hastalığına kapılması daha yüksektir. Buna binaen daha sağlıklı ortamlarda önlem alınarak çalışmaları gerekmektedir.

Sizi de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz. Şimdi bize katılmak için arayın.

HEMEN TEKLİF AL