İlk Yardım Eğitimi 2017-10-17T20:09:08+03:00

TEK OSGB EĞİTİM HİZMETLERİ

Şirketimizdeki uzman kadromuzla, sizlere katkı sağlayacak en iyi eğitimi vermeyi hedefliyoruz

İlkyardım konusunda 22/5/2002 tarihli ve 24762 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İlkyardım Yönetmeliği esaslarının yerine getirilmesi amacı ile TUNA GRUP firmamız bünyesinde TÜRK KIZILAYINDAN almış olduğumuz yetki ile İLKYARDIM EĞİTİMLERİ vermekteyiz. Eğitim içeriğimizi inceleyiniz.

İLKYARDIMCI DESTEK ELEMANI

İlkyardım Yönetmeliği esaslarına göre şirket bünyesinde destek elemanı görevlendirilmesi gereklidir.

Firmanın tehlike sınıfına göre;

  • Çok tehlikeli sınıflarda her 10 çalışan için 1 kişi
  • Tehlikeli sınıflarda her 15 çalışan için 1 kişi
  • Az tehlikeli sınıflarda her 20 çalışan için 1 kişi

ilkyardımcı destek elemanı görevlendirilmesi gerekli olup görevlendirilen bu kişinin konu ile ilgili eğitim almış olması gereklidir.

İLKYARDIM EĞİTİMİNİN İÇERİĞİ

Zorunlu olarak ilk yardım sertifikası almak için gidilen kurslarda verilen eğitimler genel ilkyardım bilgileri ile başlar. Hasta veya yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesinin nasıl yapılacağı öğretilir. Öncelik, yaşamın devamını sağlamak olduğundan temel yaşam desteği uygulaması hakkında bilgi verilir. Kanamalar, yaralanmalar, yanık, donma, sıcak çarpmaları, kırıklar, bilinç bozuklukları, zehirlenmeler, hayvan ısırıkları, boğulmalar, yüzde herhangi bir organa cisim kaçması, hastanın veya yaralının taşınması eğitimde verilen konulardır. İlkyardım eğitimi alan kişi teorik kısmı sindirdikten sonra uygulama eğitimine geçilir. Teorik olarak anlatılan tüm durumlar CPR mankenleri üzerinde tekrarlanır. Teorik bilgiye hâkim olmak yeterli değildir. Fiziksel müdahale yapılması gereken durumlarda hasta veya yaralıya yapılacak müdahalenin doğru şekilde, doğru yere, sakin bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Harika İşler Başardık

Sizi de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz. Şimdi bize katılmak için arayın.

HEMEN TEKLİF AL

Sadece 30 saniye!